Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O1 Brak świateł cofania i sygnalizacji czujników cofania!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O1 Brak świateł cofania i sygnalizacji czujników cofania!!

    Zamieszczone przez octaviarally
    tylko Millers Oils
    olej "prima sort" górna półka olejów (pełen syntetyk na bazie PAO z dodatkami estrów) Miller's w chwili obecnej nawet chyba wyprzedza Motula.

    Zamieszczone przez octaviarally
    castrol 10w40 magnatec = mobil super 2000 10w40 = platinum 10w40 - wszystkie te oleje są rozlewane i blendowane w płocku na tej samej linii....
    Castrol Edg'e i inne...Castrol nie jest firmą tylko nazwą handlową, całą produkcję zleca... Marka Castrol od 14 marca 2000 roku należy w 100% do koncernu naftowego BP.
    "BP to coś firmuje, a olej robi ten co najtańszą ofertę złoży".
    Nowej serii Lotosa Quazar i Orlena Platinum nie ma co się obawiać. (napewno wytrzymają zmiany olejów co 15 tys km i w silniku nic się nie stanie). Produkowany w Polsce w Gliwicach olej Fuchs polecam w ciemno, doskonały olej opracowany właśnie specjalnie z myślą dla aut koncernu VW i szedł w nich przez długi czas na pierwsze rozlanie. Bez obaw możecie go zalewać. Niejeden bardzo markowy olej z zagranicy może w porównaniu z nimi okazać się zdecydowanie gorszy.
    L&K

  • #2
    O1 Brak świateł cofania i sygnalizacji czujników cofania!!

    Witam kolegóLinkł się u mnie problem.Przestały działać mi światła cofania,a wraz z nimi ori czujniki cofania,które są ze soba jakoś zgrane.Ostatnio jeszcze raz działały,raz nie,teraz już Link gdzie szukać przyczyny.Pozdrawiam
    JEST Skoda Octavia II 1,9 TDI 105 KM Kombi 2007r. ELEGANCE

    BYŁO Skoda Octavia 1,9 TDI 110 KM Kombi 2000r. ELEGANCE

    Komentarz


    • #3
      stawiam na czujnik biegu wstecznego: nie puszcza prądu na światła wsteczne co jednocześnie skutkuje brakiem czujników.
      wizyta na kanale, spięcie przewodów dla kontroli czy na pewno czujnik i jak tak to wymiana w 10-15 minut.
      jak to nie czujnik to trzeba poszukać. może brak tzw masy
      Nabytek w 04.2010 r czyli 2,0 TDI.
      Po drodze Verso 2,0 D4D, Auris 1,6 Velmatec
      A teraz jest 1,4 TSI z 2012

      Komentarz


      • #4
        Pawka123, Forum - Octavia Club Polska ale wczesniej sprawdz bezpiecznik (nr 7)
        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

        Komentarz


        • #5
          Pawka123, czujnik wstecznego , koszt w ASO ok 48-58 zł wymiana polega na wykręceniu starego i wkręceniu nowego. Niestety trzeba podnieść autko i najłatwiej zrobić to od dołu. Koszt wymiany u zwykłego mechanika ok 10-20zł. Czas pracy ok 15min ze wszystkim co napisałem. Czujnik znajduję się jak stoisz przed autkiem po prawej stronie
          BYŁ : MÓJ SZKODNIK http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=17786

          JEST : http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78705


          www.tri-dent.pl www.kancelaria-storoniak.pl


          FB: Michał Storoniak

          Komentarz


          • #6
            A ja panowie właśnie przez to przeszedłem. Mam auto 5 letnie więc kupiłem w ASO czujnik ok 50 zeta i wymiana. Po wymianie dupa :szeroki_usmiech . Przewód, który idzie od czujnika i wchodzi pod aku się przeciera. Proponuje w pierwszej kolejności wypiąć wtyczke z czujnika i zewrzeć piny we wtyczce. U mnie to już nawet na luzie wsteczne potrafiły się zaświecić, aż w końcu zgasły na amen. Jak bedzie trzeba zerknąć na przewody to aku wyciągaj i tackę spod niego. 30 min roboty i banan na twarzy.
            Pozdro.
            A6 Avant 1.9 TDI AVG - przedlift
            AR 156 SW 1.9 JTD 16V - półlift
            O1 Combi 1.6 MPI BFQ - polift
            -------------------------------------------------
            Dysponuję kasownikiem do poduszek VAG

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez kkuligowski
              wizyta na kanale, spięcie przewodów dla kontroli czy na pewno czujnik i jak tak to wymiana w 10-15 minut.
              Zamieszczone przez bobas
              Niestety trzeba podnieść autko i najłatwiej zrobić to od dołu.
              Tylko nie wiem po co chcecie wchodzić do kanału skoro dostęp do czujnika jest od góry łatwiejszy.
              Zamieszczone przez splawik
              Przewód, który idzie od czujnika i wchodzi pod aku się przeciera.
              A bardzo często również pęka-jest jakby za krótki.
              Skoda Superb II Ambition
              2.0 TDI CR 170 KM

              https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Krzycho-63
                A bardzo często również pęka-jest jakby za krótki.
                Jak robiłem ten przewód od czujnika to zauważyłem , że w morde jest sporo przewodów ponapinanych jakby specjalnie to było robione, żeby się w końcu spieprzyło.
                A6 Avant 1.9 TDI AVG - przedlift
                AR 156 SW 1.9 JTD 16V - półlift
                O1 Combi 1.6 MPI BFQ - polift
                -------------------------------------------------
                Dysponuję kasownikiem do poduszek VAG

                Komentarz


                • #9
                  Witam. Ja wymieniłem czujnik(koszt 35zł) i hula jak należy. Dostęp łatwy, klucz nasadowy 21mm, 5 minut roboty. Pozdrawiam
                  YZF 426 2002 - moja kochanka...

                  Komentarz


                  • #10
                    a czy o O2 sprawa wygląda pobobnie??

                    Komentarz


                    • #11
                      czy ktos wie jaka jest średnica gwintu czujnika swiateł wstecznych w AUM??

                      Komentarz


                      • #12
                        U mnie czujnik z przodu piszczy cały czas prawa strona Wie ktoś co z tym zrobić
                        hugo

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez hugo40
                          U mnie czujnik z przodu piszczy cały czas prawa strona Wie ktoś co z tym zrobić
                          Tak , podpiąć vaga, to chyba najprostsze rozwiązanie.
                          A6 Avant 1.9 TDI AVG - przedlift
                          AR 156 SW 1.9 JTD 16V - półlift
                          O1 Combi 1.6 MPI BFQ - polift
                          -------------------------------------------------
                          Dysponuję kasownikiem do poduszek VAG

                          Komentarz


                          • #14
                            No i po kłopocie.Ułamany kabelek przy samej kostce.Po wyjęciu akumulatora dostęp perfekcyjny,jednak zanim znalazłem samą wtyczkę,bo musiałem wymienić na drugą,to straciłem prawie 2 godziny na mieście.Dzięki za pomoc Panowie.

                            [ Dodano: Czw 24 Cze, 10 14:20 ]
                            Aha,proponowałbym każdemu,żeby na te przewodziki założył jakiś pancerz,dla świętego spokoju.Dużo pomaga.Dosztukowałem kabelki dałem wspomniany pancerz ,także juz nie powinno być kłopotów.
                            JEST Skoda Octavia II 1,9 TDI 105 KM Kombi 2007r. ELEGANCE

                            BYŁO Skoda Octavia 1,9 TDI 110 KM Kombi 2000r. ELEGANCE

                            Komentarz


                            • #15
                              to ja sie podczepie do tematu, moze ktoś mi wytłumaczy dlaczego jak cofam swoją octavia1 to czasami mam światła wsteczne a czasmi nie, zauważyłem chyba, ze to zależy czy słabiej czy mocniej włacze bieg? jak to ma być? co jest nie tak?
                              ASO Skoda Warszawa Ursynów ul.Gruchacza 39 - najlepsze ceny w Polsce na hasło :Octavia Club Polska
                              Kontakt mailowy w sprawie wyceny części: [email protected] (p.Adam Wiśniewski, p.Łukasz Poniatowski i p.Kamil Banaszek) , tel.22-549-10-60

                              Komentarz


                              • #16
                                juz wymienione.
                                gwint 12 mm
                                klucz 22
                                koszt 40 pln z wymianą
                                czas wymiany 10 min.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Mozgi, u mnie było tak samo.Czasem działały,czasem nie.Czujnik jak pada,to przeważnie już się nie odzywa.Wina w tym przypadku raczej na pewno lezy po stronie kabelków.U mnie jeden ten ułamany raz dotykał do swojej drugiej części, która została w kostce,a raz nie.Po wyjęciu aku i skrzynki sprawdziłem to ruszając kabelkiem i to okazało się trafną diagnozą.Jeśli nie będziesz wiedziął co zrobić pytaj,pomogę.Przed kupnem czujnika sprawdź przewodziki,po co wchodzić w koszta.Powodzonka
                                  JEST Skoda Octavia II 1,9 TDI 105 KM Kombi 2007r. ELEGANCE

                                  BYŁO Skoda Octavia 1,9 TDI 110 KM Kombi 2000r. ELEGANCE

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    wielkie dzięki Pawka123 jak nie dam sam rady to się odezwę
                                    ASO Skoda Warszawa Ursynów ul.Gruchacza 39 - najlepsze ceny w Polsce na hasło :Octavia Club Polska
                                    Kontakt mailowy w sprawie wyceny części: [email protected] (p.Adam Wiśniewski, p.Łukasz Poniatowski i p.Kamil Banaszek) , tel.22-549-10-60

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      ave jak by co to jaki jest nr katalogowy czujnika cofania do elegance z 2001 1.9 tdi

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Witam
                                        Mam pytanko.
                                        Jeden z kabli urwał się przy wtyczce od czujnika cofania , wtyczka jest nierozbieralna. Czy da się tą wtyczkę dokupić, czy trza ją jakoś zlutować. Bo przyznam się że nie mam specjalnie pomysłu co ma z tym fantem zrobić.
                                        Pozdrawiam

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          A u mnie sprawa wygląda tak, że światła się świecą cały czas ale w momencie wciskania sprzęgła, lub puszczania - mrugają. Też czujnik? I czemu tylko w momencie używania pedału sprzęgła?

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X